Mekan Dokuları

Her tip filmde ileri bir lokasyon anlayışı; Mekan dokuları üzerinden konuşulan bir brifle başlar. Bu talebi en hızlı ve profesyonel biçimde karşılayabilmek için; Bulunulan ülkeyi ve o sahaları çok çok iyi tanımak gerekir. Sadece gezgin ve iyi bir fotoğrafçı olmak yeterli değildir. Bir film yapımcısının mantığını çok yönlü olarak görebilmek asıl farkı oluşturmaktadır.

Aynı zamanda Yönetmenlik ve fotoğrafçılık kariyerine devam etmekte olan Prolocs’un kurucusu Boral Kambay; Yıllardır tüm Türkiye’yi karış karış gezerek oluşturduğu dev arşivi ve yetiştirdiği ekibi sayesinde bu alanda çok önemli projelere imza atmıştır.

Sitemize eklediğimiz bu yeni bölümle; Her tipte projeyi kapsayıcı başlıklar/bölümler seçtik. Fikir edinebilmeniz açısından her başlık/bölüm için 10’ar** fotoğraflık bir sunum yapıyoruz.  Projeleriniz için beğeneceğiniz doku modlarını istediğiniz kadar çoğaltabiliriz. İyi seyirler.

**Mekan fotoğraflarında stok kareleri kesinlikle kullanmıyoruz. Fotoğrafların tamamı Prolocs tarafından kayda alınmış Türkiye’ de bulunan gerçek mekanlardır. 

Lütfen Aşağıya Kaydırınız… ↓

(Bu kısım Eylül 2022 tarihinde siteye eklenmiştir. Teknik çalışması devam etmektedir.)

MACERA MEKANLARI BÖLÜMÜ

EGZOTİK MEKANLAR BÖLÜMÜ

DÜNYA DIŞI BİLİM KURGU MEKANLAR, ÇÖL VE KURAK YOLLAR BÖLÜMÜ

TARİHİ MEKANLAR BÖLÜMÜ ↓

YOLLAR BÖLÜMÜ